តើលោកវិន រហ័សនាម ចន្ទរ៉ា ជានរណាទើបបានជាហ៊ានជីករណ្តៅ​យក​អាចម៍ដី​លក់យ៉ាងអនាធិបតីបែបនេះ ស្ថិតនៅ​ឃុំត្បែងខ្ពស់ ស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ​ ខណៈមានការបើកភ្លើងខៀវពីលោក ឈួន ចាន់ណា
(ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង) ៖ ប្រជាពលរដ្ឋ​ភូមិ​នាងមាលា ឃុំត្បែង​ខ្ពស់ ស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បាន​ត្អូញត្អែរករណី​ក្រុមហ៊ុន​ធ្វើ​អាជីវកម្ម​ជីករណ្តៅ​ដី យក​អាច​ម៌​ដី​លក់ដែលជ្រៅ​លើសច្បាប់​ដែលបានកំណត់​ ហើយ​បង្ក​ឲ្យ​ហុយធូលី​ដី​ហុយ​ចូល​ផ្ទះ​របស់​ពួក​គាត់ ធ្វើ​ឲ្យ​ប៉ះពាល់​ដល់​សុខភាព​របស់​ពួក​គាត់​ជា​ពិសេស​ក្មេង​ៗ សំណូមពរ​ដល់​អាជ្ញាធរ​មេត្តា​ពិនិត្យ និង​ដោះស្រាយ​ផង នេះបើយោងតាមអង្គភាពសារព័ត៌មាន ណាញធីវីទទួលបាននៅថ្ងៃទី​១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦នេះ​។
បើ​តាម​ប្រជាពលរដ្ឋ បាន​លើក​ឡើង​ថា ក្រុម​អាជីវកម្ម​ជីករណ្តៅ​ដី យក​អាច​ម៌​ដី​លក់នេះ បាន​មក​ជីករណ្តៅ​ដី​កន្លះ​ខែ​មក​ហើយ ខណៈរថយន្ត​ដឹក​អាច​ម៌​ដី ធ្វើ​ចរាចរណ៍ ដឹក​តាម​ផ្លូវ​ក្នុងភូមិ​បង្ក​ឲ្យ​ហុយធូលី​ដី ចូល​ផ្ទះ​របស់​ពួក​គាត់​រាល់ថ្ងៃ ធ្វើ​ឲ្យ​ប៉ះពាល់​ដល់​សុខភាព​គ្រួសារ និង​កូនចៅ​របស់​ពួក​គាត់​យ៉ាង​ខ្លាំង ហើយ​ការ​ជីករណ្តៅ​ដី​ទៀត​សោទ គឺ​ជីក​ជ្រៅ ជម្រៅ​ជិត​០៥​ម៉ែត្រ នៅ​ជិត​ផ្ទះ​របស់​ប្រជាពលរដ្ឋ ពួក​គាត់​ព្រួយ​បារ​ម្ម​ណ៍​ខ្លាច​ធ្លាក់​កូនចៅ​ពួក​គាត់ និង​សត្វ​នៅ​រដូវវស្សា​ខាង​មុខ សូម​ឲ្យ​អាជ្ញាធរ​មេត្តាចុះ​ពិនិត្យ​ផង ។
ប្រភពខាងលើបន្ថែមថា មេក្លោង​ជីក​យកអាច​ម៍ដី​លក់​ដ៏ធំ​សម្បែង​មួយនេះ​ មានឈ្មោះថា វិន ហៅក្រៅថា ច័ន្ទរ៉ា ដែល​ផ្គើន​ធ្វើព្យុះភ្លៀង​នៅតំបន់​នោះ ហើយ​ថែម​រកវ៉ៃអ្នកសារព័ត៌មានទៀតផង​។ ការដែលជីក​នេះ​បើតាមការសុំបំភ្លឺពីលោក ច័​ន្ទរ៉ា លោក​បានរុញអ្នកសារព័ត៌មានឲ្យទៅសួរលោក ឈួន ចាន់ណា ចៅហ្វាយស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ ព្រោះលោកចៅហ្វាយស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ​ ជាអ្នកអនុញ្ញាត​ច្បាប់​អោយ ប៉ុន្ដែ​តាម​អ្វីប្រជាពលរដ្ឋ​បានអះអាងនោះ គឺថា គ្មាន​ច្បាប់អ្វីទាល់តែសោះក្នុងការជីករណ្ដៅដីដល់ក្បាលប្រេតនេះ​។ ជុំវិញករណីនេះ តើលោកអភិបាលស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ មានអ្វីពាក់ព័ន្ធជាមួយបុគ្គលរហ័សនាម ច័ន្ទរ៉ា នេះ ទាំងដែលបុគ្គលនេះហ៊ានហាស្តីពេញមាត់ថា មានការអនុញាិតពីលោកអភិបាលស្រុកនេះផ្ទាល់តែម្តង។
ពាក់ព័ន្ធបញ្ហានេះផងដែរ​ អង្គភាព​យើងខ្ញុំមិនអាចទំនាក់ទំនង​លោកអភិបាលស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ​បានទេ គិតត្រឹមនៅថ្ងៃទី​១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ នេះ ដោយសារពុំមានលេខទំនាក់ទំនង ទោះជាយ៉ាងណាអង្គភាពសារព័ត៌មាន ណាញធីវី នូវតែរង់ចាំការបំភ្លឺបន្ថែមគ្រប់ភាគីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់រៀងរាល់ម៉ោងធ្វើការ ឬក៏ទំនាក់ទំនងតាមលេខ 012 79 95 72 ណាញធីវីនូវតែចាំមើលថា តើលោក វិន រហ័សនាម ច័ន្ទរ៉ា ដែលកំពុងដំណើរការធ្វើអាជីវកម្មប៉ះពាល់ដល់ប្រជាពលរដ្ឋនេះច្បាប់នឹងមានវិធានការណ៍បែបណា ហើយតើលោក ឈួន ចាន់ណា មានអ្វីពាក់ព័ន្ធការអនុញ្ញាត​ឲ្យលោក ច័ន្ទរ៉ា ជីករណ្ដៅដី​ដែលលើសច្បាប់កំណត់យ៉ាងអនាធិបតេយ្យបែបនេះ ណាញធីវី នឹងធ្វើពីបច្ចុប្បន្នភាពរឿងនេះបន្តទៅទៀតនៅវគ្គក្រោយ៕ដោយ៖ នាគ ក្រហម